لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

یلدای شگفت انگیز 99 با تخفیف های داغ

خودکار آبی به پاس استقبال بینظیر هموطنان عزیز از پکیج خودآموز و آموزش های تضمینی و آنلاین گروه دبستان و بزرگسال خوشنویسی فارسی و لاتین،

تخفیف های ویژه ای را برای شما سروران

 از یکروز قبل از شب یلدا تا پایان تعطیلات کریسمس

(تاریخ 29 آذرماه 99 الی 17 دی ماه 99)

در نظر گرفته است که خدمت شما تقدیم می گردد.

با وارد کردن کد تخفیف : yalda99  از تخفیف9 درصدی تمام محصولات

(محصولات: آموزش های آنلاین، پکیج های خودآموز، کتاب های مرتبط با خوشنویسی، خودکار های مناسب خوشنویسی، جامدادی های چرم و بافت کار دست، دفترچه های خاطرات با جلد چرم وکار دست)

می توانید استفاده کنید

همچنین تخفیف ویژه ای روی محصولات آموزشی ارائه میشود که علاوه بر 9 درصد کد تخفیف برای محصولات به شرح زیر در نظر گرفته شده است:

1-آموزش آنلاین خوشنویسی- ویژه مقطع دبستان 

مبلغ شهریه: 325.000 تومان

برای شما:162.500 تومان

2-آموزش آنلاین خوشنویسی- مرحله 1 بزرگسال

مبلغ شهریه: 216.000 تومان

برای شما:108.000 تومان

3-آموزش آنلاین خوشنویسی- مرحله 2 بزرگسال

مبلغ شهریه:265000 تومان

برای شما:185.500 تومان

4-آموزش آنلاین خوشنویسی- پیوسته لاتین

مبلغ شهریه: 291.000 تومان

برای شما:203.700 تومان

5- پکیج کامل خودآموزخوشنویسی 

مبلغ پکیج : 448.000 تومان

برای شما:201.000 تومان

6- پکیج خودآموز اعدادریاضی در اسناد مالی

مبلغ پکیج: 79.000 تومان

برای شما:31.600 تومان

شما عزیزان برای خرید محصولات و ثبت نام در دوره آموزشی میبایست ابتدا در سایت خودکار آبی ثبت نام نمایید و سپس وارد محصول مورد نظر شده و با افزدن به سبد خرید، تمام مراحل خرید اینترنتی خود را انجام داده،

(نوجه فرمایید محصولات آموزشی بدون هزینه ارسال می باشند و هنگام تکمیل خرید، گزینه هزینه ارسال 0 ، "دریافت فایل "را انتخاب نمایید)

وسپس در خرید های آموزشی (پکیج خوشنویسی یا آموزش آنلاین خوشنویسی)

می بایست فایل (جزوه یا فیلم آموزش) مربوطه را از قسمت : پروفایل شخصی/ سفارشات من/ جزئیات/ دریافت فایل  دانلود را نجام دهید

نحوه استفاده از فایل دانلودی برای دوره آموزشی در اطلاعات هر محصول ذکر شده است.

درصورت هرگونه سوال با تیم پشتیبانی 09902219422 تماس حاصل فرمایید.

شب یلدا

شب یلدا یکی از شب‌های مهم در ایران باستان بوده و اگر بخواهیم از اهمیت شب یلدا و اینکه از چه تاریخی در گاهشمار گنجانده شده باید گفت؛ به نظر می رسد از زمان داریوش یکم در تقویم رسمی ایرانیان باستان گنجانده شده است. شب نشینی و جشن هایی که در این شب برگزار می‌شود، یک سنت کهن است که با گذشت زمان از آن دوره تا کنون نه تنها از اهمیت آن کاسته نشده بلکه در نزد ایرانیان جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد و هر سال با شکوه تمام برگزار می گردد. مردم دوران باستان و از جمله اقوام آریایی، از هند و ایرانی، هند و اروپائی، به این موضوع پی بردند که آخرین روز پاییز کوتاهترین روز و اولین شب زمستان بلندترین شب سال می باشد و پس از این شب رفته رفته از طول شب ها کاسته و به طول روزها افزوده می شود و به همین دلیل آن را شب مهر یا شب زاده شدن خورشید نام گذاشتند که آغاز سال نیز به شمار می رفت. باید گفت در دوران باستانی در فرهنگ اوستایی، سال با فصل سرد آغاز می‌شد.

 

در گلستان سر سبز نیز شب یلدا یک شب بسیار مهم است. دور هم‌ نشینی گرد کرسی و خواندن فال حافظ و فردوسی خوانی و گفتن داستان، خوردن آجیل  و میوه‌ مخصوصاً هندوانه، انار،  پرتقال، و بیدار ماندن تا صبح از آداب این شب است. در این شب خانواده ها هندوانه را حتماً فراهم می‌کنند و معتقدند که هر کس در شب چله هندوانه بخورد در تابستان احساس تشنگی نخواهد کرد و در زمستان سرما از مصون خواهد .

شاهنامه خوانی از دیگر رسومی ست که از دیرباز در میان ایران مرسوم بوده است و جز جدایی ناپذیر شب یلدا است. مرسوم است که در این شب ، بزرگ خانواده تفألی به دیوان حافظ می‌زنند و اهل ذوق و شاعری، سروده‌های خود را برای دیگران می‌خوانند.

 

تاریخ و روز کریسمس 1399 -2020

روز جمعه 5 دی ماه سال 1399

11جمادی الاولی سال 1442

 25 دسامبر سال 2020

ایام دوازده روزه کریسمس با سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) در ۲۵ دسامبر آغاز گشته و تا جشن خاج‌شویان در روز ۶ ژانویه ادامه می‌یابد.

پیروان مذهب مسیحیت هر سال در روز تولد حضرت عیسی (ع)، روز کریسمس را جشن می‌گیرند. در این روز مردم به یکدیگر هدیه می‌دهند، درخت کریسمس تزئین می‌کنند، در مراسم کلیسا شرکت می‌کنند و در کنار خانواده و دوستان شام می‌خورند.

 همه ساله در کشورهایی که دین رسمی آنها مسیحیت است کریسمس به صورتی بسیار گسترده برپا می‌شود و همه در آن به میمنت به دنیا آمدن حضرت مسیح جشن می‌گیرند و پایکوبی می‌کنند.

کریسمس یک جشن مذهبی – فرهنگی است برای همین منظور همواره مردم حضور پررنگی در آن به عمل می‌آورند. اما از سده‌ی بیستم میلادی تاکنون کریسمس دیگر تنها یک جشن مذهبی نیست زیرا بسیاری از پیروان ادیان دیگر که در کشورهای مسیحی نشین زندگی ‌می‌کنند نیز کریسمس را با هم‌وطنانشان جشن می‌گیرند و شاید بتوان گفت که حالا این جشن بین‌المللی است و اغلب افراد علاقه‌مند به شرکت در آن هستند.

از سال ۱۸۷۰ تاکنون، روز ۲۵ دسامبر یکی از تعطیلات رسمی در آمریکا شناخته می‌شود. امروزه کریسمس یکی از اعیاد محبوب در سراسر جهان به‌شمار می‌رود.

سمبل ها و نماد های کریسمس:

درست همانند ما ایرانیان که برای جشن نوروز از نمادهای خاصی مثل سفره هفت سین استفاده می کنیم ، مسیحیان نیز برای جشن کریسمس سمبل های خاص و زیبایی دارند.

سمبل فرشته در کریسمس

اولین سمبلی که بطور خلاصه درباره آن می خواهیم بگوییم سمبل فرشته است. اگر با دقت به تزئینات کریسمسی توجه کنید، متوجه خواهید شد که در گوشه و کنار آن مجسمه‌ها یا عروسک‌های کوچکی از فرشته‌ها ANGELS موجود هستند. فرشته‌ها در کریسمس نماد پیام‌رسان یا رسولان می‌باشند. در حقیقت منظور این است که فرشتگان و رسولان خبر به دنیا آمدن حضرت مسیح را می‌دهند؛ بنابراین یکی از اشیایی که برای تزیین نوک درخت کریسمس استفاده می‌شود نیز عروسک یا مجسمه‌ی کوچکی از یک فرشته است.

سمبل زنگوله در کریسمس

اگر دقت کرده باشید  در اغلب کلیساها در سراسر دنیا هر یکشنبه ناقوس‌ها به صدا درمی‌آیند. از دیرباز نیز زنگوله ارتباط نزدیکی با دین مسیحیت در ادورا گذشته داشته است. اما این زنگ‌ها متعلق به یهودیان بود و در دین آنها استفاده می‌شد اما رفته رفته به یکی از ارکان مهم در مسیحیت تبدیل شد.

 

درخت کریسمس

یکی از مهمترین نمادهای کریسمس درخت آن است، درختی سرسبز و پر از تزئینات براق و دیدنی. عموم مردم تصور می‌کنند که ارتباطی مستقیم بین درخت کریسمس و بت‌پرستی در گذشته وجود دارد اما به هیچ‌وجه اینطور نیست و ادعاهای متعددی درباره‌ی چرایی وجود درخت کریسمس وجود دارد که در هیچ‌یک از آنها حرفی از پرستیدن بت وجود ندارد.

هدایای کریسمس 

یکی از مهم‌ترین رسوماتی که در کریسمس وجود دارد، دادن و گرفتن کادو است. این رسم به این دلیل به وجود آمد که نشان بدهد هر کادویی به نوبه‌ی خود خوب و با ارزش است و حالا خداوند هدیه‌ای بسیار ارزنده به مردم جهان داده که آن چیزی نیست جز تولد حضرت مسیح (ع).